Historia

Wieś Trzeboś powstała na przełomie XVI i XVII wieku, w dorzeczu Wisłyi Sanu, krainy zwanej wtedy puszczą sandomierską. Wioska powstała w wyniku karczunku puszczy. Największe nasilenie karczunkunastapiło w XVII i XVIII wieku. Obecnie Trzeboś położona jest wzdłuż rzeki Trzebosnica, po jej wschodniej stronie. Wioska leżyw województwie Podkarpackim, powiecie Rzeszowskim i gminie Sokołów Małopolski. Trzeboś posiada własną parafię. Na terenie wioskiznajdują się trzy Szkoły Podstawowe oraz Publiczne Gimnazjum. Ludność Trzebosi wynosi około 3000mieszkańców. Głównym ośrodkiemsportu na wiosce jest powstały w dniu 8.12.1970 LZS Trzeboś Górna.

Założycielem oraz pierwszym przewodniczącym był CzesławCisek. LZS zrzeszał w sobie kilka sekcji takich jak piłki nożnej, szachów, warcabów, tenisa stołowego oraz podnoszenia ciężarów.Następnym przewodniczącym został Julian Falandysz, a po nim przewodnictwo sprawował Pomykała Tadeusz. W latach 80-tych i90-tych zawodnicy sekcji piłkarskiej grali w rozgrywkach klasy C. W dniu 19.03.1990 władzę w klubie zaczął sprawować Jan Tęcza, którą zakończył w 2008. Kolejnym prezesem zarządu był Stanisław Dec, za kadencji którego Trzebosianie wywalczyli historyczny awans w 2013 roku do klasy A. W lutym 2014 zostało wybrane obecne prezydium klubu, na czele którego stoi Andrzej Gnatek.

LZS Trzebos Górna dwukrotnie zmieniał swoja nazwę. W roku 1985 przyjął nazwę LZSIgloopol Trzeboś Górna, a od 1998 nosi obecną nazwę KS Zorza Trzeboś.